Terziali K÷yŘ Sosyal Yardřmla■ma, Dayanř■ma ve KŘltŘr Derne­i - Giresun GÍRELE
Ana Sayfa
Foto Galeri
G├╝ndem Haberler
Mini Sohbet
Terziali Çocuk
Terziali Haberler
Video Galeri
Yazarlar─▒m─▒z
Yaz─▒ Ve Makaleler
─░leti┼čim Bilgileri
├ťyelerimiz
├ťyelik Al
Ziyaretci Defteri
 

Galeriye Git
 

 
 


# Kay´┐Żtl´┐Ż Olay Bulunamad´┐Ż #

 
 

USD ($)
Alř■ tle>Sayfa  YTL
Satř■ untuleneme YTL
EURO (€)
Alř■ tle>Sayfa  YTL
Satř■ untuleneme YTL
STERLIN (GBP)
Alř■ itle>S YTL
Satř■ runtul YTL
 

 

 

Ben köyümü Ve Köylümü seviyorum.

Ben atalar─▒m─▒z─▒n en uygun yerle┼čim yeri olarak görüp açl─▒kla, yoklukla, k─▒tl─▒kla sava┼čarak topra─č─▒n─▒ t─▒rnaklar─▒yla kaz─▒y─▒p, terlerini ak─▒tarak yurt edindikleri ve bizlere  miras olarak b─▒rakt─▒klar─▒ köyümü çok seviyorum.

  

Ben topraklar─▒nda dünyaya gözümü açt─▒─č─▒m, yollar─▒nda dü┼če kalka çocuklu─čumu geçirdi─čim, tarlas─▒ndan ç─▒kan ürünleri yiyerek büyüdü─čüm, bilhassa ya─čmur ya─čarken o kalk─▒lmaz uyku’ya dal─▒p doya doya  uyudu─čum köyümü seviyorum.

Ben çamurlu dik yamaçl─▒ yollar─▒nda dizlerimin derman─▒n─▒ tüketti─čim, soluk soluk nefesimi harcad─▒─č─▒m da─č─▒nda tepesinde türküler söyleyerek sevdalar─▒m─▒ hayk─▒rd─▒─č─▒m, düzlüklerinde oyun oynay─▒p bahçesinde inek yayd─▒─č─▒m deresinde bal─▒k tutup yüzme ö─črendi─čim köyümü seviyorum.

Ben karak─▒┼č so─ču─čunda ü┼čüdü─čüm, a─čustos s─▒ca─č─▒nda ─▒s─▒nd─▒─č─▒m, güz mevsiminde hüzünlerek üzüldü─čüm, bahar aylar─▒nda yeni heyecanlarla sevindi─čim, ya─čmurlar─▒nda ─▒sland─▒─č─▒m, sular─▒nda y─▒kand─▒─č─▒m, köyümü seviyorum.

 Ben zifiri karanl─▒kda ┼čamdan yakarak yollar─▒nda yürüdü─čüm,birlikte a─člay─▒p birlikte güldü─čüm,bazen biri birimize küsüp dar─▒ld─▒─č─▒m─▒z ve konu┼čmad─▒─č─▒m─▒z sonra bar─▒┼čt─▒─č─▒m─▒z köylümü seviyorum. Ben ölenleri birlikte defnetti─čimiz, k─▒z─▒m─▒z─▒ o─člumuzu birlikte evlendirdi─čimiz, zor i┼člerimizi imece ile beraber kolaya çevirdi─čimiz,köylümü seviyorum.

De─čerli büyüklerim sevgili gençler insan─▒n, ya┼č─▒ ilerledikçe unuttu─ču ve kay─▒p etti─či de─čerlerinin fark─▒na ancak onu kaybettikten sonra var─▒yor. Hele birde köyden uzakla┼č─▒p ba┼čka bir ┼čehirde ya┼č─▒yorsan─▒z, hasret ve özleminiz bir kat daha art─▒yor ve o dü┼čünceler içinde mutlaka doyup büyüdü─čünüz çocuklu─čunuzu geçirdi─činiz bu yerlere do─čru, ister istemez an─▒lar─▒n─▒zla beraber uzun bir yolculuk yap─▒yorsunuz.

 

Evet dostlar kimimizin çocuklu─ču s─▒k─▒nt─▒ ile geçti, kimimiz çocuklu─čumuzu bile ya┼čamad─▒k. ─░┼č güç, yoksulluk, içinde büyüdük, ba─čzen a─člad─▒k ba─čzen güldük.Tüm bu ya┼čad─▒klar─▒m─▒zla beraber haf─▒zalar─▒m─▒zda kalan an─▒lar─▒ sizlerle payla┼čmak bana müthi┼č bir keyif veriyor. Bu dünyaya bir daha gelmeyece─čimize göre ya┼čad─▒─č─▒m─▒z ve soluk ald─▒─č─▒m─▒z her an─▒n fark─▒nda oldu─čumuzu hissetti─čimiz müddetce hayat ac─▒s─▒yla tatl─▒s─▒yla yinede ya┼čamaya de─čer.

 Gönül arzu ederki, o eski dostluklar, o sevgi ve sayg─▒lar, bugünde devam etsin bence bu kültür erezyonunda çocuklar─▒m─▒za b─▒rakaca─č─▒m─▒z en büyük miras bu olmal─▒.Biz köyümüzü ve köylümüzü seviyoruz diyenlerle köyümüzü ve köylümüzü güzelle┼čtirme ve kank─▒nma ad─▒na yapacak oldu─čumuz çok i┼čimiz oldu─čuna inan─▒yorum. Gelin bunu Terzialiköyü köylüleri olarak hep birlikte beraber yapal─▒m.

  Bahtiyar Karakad─▒o─člu 

Haber Tarihi: 02.03.2010 16:38:52
 
» Haber Ţšin Yapřlan Yorumlar

· Orhan Esad ├çolak: Bir kerede a┼ča─č─▒ mahallenin resmini cekceler bir┼čey olcak sanki
 

» Haber Ţšin Yorum Yap


Yorum Yazabilmek išin ▄ye Olmanřz yada ▄ye Giri■i Yapmanřz Gerekiyor.

 
 

 
E-Posta
Ůifre
 
 

Atat├╝rk├╝n Muhaf─▒z─▒ ├ľmer Kudu
Dernek ├çal─▒┼čmalar─▒
Dernek Hakk─▒nda
Dernek Y├Âneticileri
G├Ârele
G├Ârele Kemen├žesi
G├Ârele Meydan─▒ Canl─▒ Yay─▒n─▒
G├Ârele Pidesi
Kaybettiklerimiz
Kongre ├ťyelerimiz
Kurucu ├╝yeler
Terziali K├Ây├╝
Terziali K├Ây├╝ Dern. Gen├žlik Kollar─▒
Y├Âremize Has Yemekler&Tarifleri
┼×ehitlerimiz
┼×iir K├Â┼česi
 

Bahtiyar Karakad─▒o─člu

Ben Bahtiyar Karakad─▒o─čluÔÇŽ
 
 

 • deneme deneme
 • SERDAR BAHTIYAR GUNGOR
 • SERDAR BA┼×O─×LU
 • aziz ibrahim hac─▒├Âmero─člu
 • hayri turp
 

Yapřm A■amasřnda
Powered By Film KŘltŘr
 

 

Tarayřcř
Ţ■letim Sistemi
IP Adresi 52.91.90.122
Online Ziyaretci 1556
Tekil Ziyaretci 1048
ăo­ul Ziyaretci 1252
 
 
 

     
Ůu Anda Sitede ki Online ▄yeler:
Online ´┐Żye Yok
  Terziali K÷yŘ Sosyal Yardřmla■ma, Dayanř■ma ve KŘltŘr Derne­i
                     Her Hakkř Saklřdřr © 2006
Powered By Badursun
Powered By Badursun